Ekşimarket Hakkında

Ek$imarket, kullanıcılarının "birinci el gibi ikinci el" ürünler sattığı, sanal bir pazar yeridir.


Ekşimarket nedir?


Ekşimarket, kullanıcılarının gelip satacakları şey her ne ise, ilanını yaratıp alıcı bekledikleri bir sanal pazar yeridir. Ekşimarket'in amacı rahat güvenilir ve kullanışlı bir alışveriş ortamı oluşturmaktır. Ekşimarket'te ilanlar çok sayıda kategorilere ayrılır ve ihtiyacı olan kullanıcıların bu ilanlara daha rahat erişimi sağlanır.


Nasıl ilan eklenir?


Sayfanın üstündeki adıyla müsemma "İlan Ekle" butonuna tıklarsanız, ilan adı, açıklaması, fiyat ve kategorisi girerek yollayabilirsiniz. Bu işlemden sonra karşınıza gelecek olan ilan detay sayfasında, resim ekleyebilir ve ilanınızı düzenleyebilirsiniz. İlanınızı düzgün kategorilendirmeniz, ilgilenenlerin daha rahat erişimini sağlayacaktır.


Kişisel Bilgiler


Ekşimarket'i kullanabilmeniz için sizden konum bilgilerinizi (ülke, şehir ve semt) ve e-posta adresinizi istiyoruz. Konum bilgileriniz size yakın olan ilanları filtreleyebilmeniz için kullanılacaktır (henüz bunu kodlamadık). E-posta bilgileriniz ise sadece eklediğiniz ilana bir yorum yapıldığında veya size mesaj gönderildiğinde size uyarı göndermek için kullanılacaktır. İlanlara e-posta veya telefon bilginizi yazmanız gerekmez, kullanıcılar size sistem üzerinden mesajla ulaşabileceklerdir.


Komisyon, Kargo ve Güvenlik


Ekşimarket ilanlardan komisyon almaz, kargo hizmeti de sunmamaktadır. Alışveriş tamamen ilan sahibiyle, ilanla ilgilenen kişi arasında gerçekleşir. Gerçek hayatta tanımadığınız kişilerden banka hesabı & kargo aracılığıyla alışveriş yapmamanız, ürünü buluşup elden teslim almanız, güvenliğiniz açısından faydalı olacaktır.


Vergi


Yaptığınız alışverişin tüm vergi yükümlülüğu size aittir. Ekşimarket vergi konusunda "yetkili bir abi" değildir, herhangi bir sorumluluk da kabul etmez. Bu konuda ahkam kesmemiz zaten mümkün değildir, çünkü herkesin yükümlülükleri farklıdır. Eğer sürekli olarak aynı veya benzer ürünlerin alım-satımını yapıyorsanız, devlet baba bundan kıllanıp vergi müfettişlerini üstünüze salabilir, bilginiz olsun.


Ekşimarket'i kullanırken kabul etmiş olacağınız kullanım şartlarını da okumanız faydanıza olacaktır.

Burda yazi var, oh, burda yazi var.

{0}